Első alkalommal rendezik meg május 1-je és 3-a között az ELTE Szemle-t. Az ingyenes eseményen az ELTE Filmtanszék hallgatóinak filmjeit mutatják be. A szakmai zsűri elnöke Kis Hajni, a Külön Falka című film rendezője. A mindenki számára nyitott programoknak az Itt és Most Közösségi Tér és a Puskin Mozi ad otthont.

A terv szerint a beválogatott filmeket május 1-jén és 2-án vetítik, majd kerekasztal-beszélgetéseket és workshopokat is tartanak. Ezenkívül a szervezők terveznek egy, az ELTE filmes képzéseinek jövőjéről szóló hallgatói diákfórumot is. A két napnak a Ráday utcában található Itt és Most Közösségi Tér ad otthont, a technikáért a Mindenki Mozija felel.

A vetítések után, május 3-án a szakmai zsűri szavazata alapján legjobbnak ítélt filmeket lehet megtekinteni a Puskin Moziban egy BEST OF vetítés keretében. A zsűrit a hazai filmes szakma jeles képviselői alkotják: elnöke Kis Hajni, tagjai Szimler Bálint, Walters Lili, Paczolay Zsófia, Lehr Juhász Péter.

A szervezők közleményéből kiderül, hogy az eseménnyel az ELTE filmszakos hallgatóinak alkotásait akarják bemutatni, valamint azt a műhelymunkát, amely a későbbiekben a magyar film jövőjét alakíthatja. „A fesztivál hagyományteremtő céllal jön létre, mivel szervezőként úgy gondoljuk, hogy egy ilyen rendezvénynek fontos helye van Budapest kulturális életében.”

Az ELTE Szemle mindenki számára nyitott, a részletes programot április második felében hirdetik meg.

A fesztivál két főszervezője Tóth Anna Júlia és Kristóf Álmos ELTE-s hallgatók, rajtuk kívül több jelenlegi és volt ELTE-s diák és oktató is segít az esemény megvalósításában. A grafikát Kristóf Viola készítette.

A zsűri:

Kis Hajni (zsűrielnök) filmrendező, forgatókönyvíró. Első nagyjátékfilmje a Külön falka 2021-ben a Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztiválon mutatkozott be, amit követően több rangos filmfesztivált járt meg és hozott el díjakat. 2016-ban szerzett diplomát az SZFE Film-és televíziórendező szakán. Diplomafilmjét a Szép Alakot diák-Oscar-díjra jelölték. Utolsó Hívás (2018) című rövidfilmjét vetítették a Szarajevói és a Trieszti Nemzetközi Filmfesztiválon is. Új filmterve az Ich Bin Marika jelenleg fejlesztés alatt áll, a Proton Cinema gyártásában.

Szimler Bálint filmrendező, forgatókönyvíró. Feketpont című nagyjátékfilmje idén érkezik a mozikba. 2006-ban kezdte meg az SZFE filmrendező szakát, ahol Enyedi Ildikó osztályában diplomázott. Itt vagyok című rövidfilmjét beválogatták a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Cinéfondation szekciójába, később pedig Európai Filmdíjra jelölték. Emellett 2012-ben Rév Marcellel közösen elkészítette a Kodály Method című videoklip sorozatot, illetve 2016-ban annak egész estés változatát a Balaton Methodot. Rendezett már videoklipet többek közt az Akkezdet Phiainak, az Elefántnak, de a Bohemain Betyársnak is.

Walters Lili színésznő, többek közt a Drakulics elvtárs, az Űrpiknik, a Senki szigete című filmek szereplője. Filmes tevékenységein túl színházi berkekben is aktív: 2021-ben szerzett diplomát az SZFE színházrendező szakán, már több éve ír, rendez és szerepel is színházi előadásokban. Március elsején mutatta be az RS9 Színházban Mégis minden testrésze megfeszül című kísérleti darabját.

Paczolay Zsófia dokumentumfilm-rendező, 2020-ban diplomázott DocNomads Erasmus Mundus európai mesterképzésen. Szabadkikötő (angol címén Budapest Silo) című rövidfilmje a világ legrangosabb dokumentumfilmes fesztiválján az amszterdami IDFA-n mutatkozott be 2022-ben, amióta számos nemzetközi filmfesztiválon szerepelt. Bíró Bálinttal közös egészestés filmterve a Máról holnapra jelenleg fejlesztés alatt áll.

Lehr Juhász Péter operatőr, a 2023-as Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon bemutatott Árni című film operatőre. 2019-ben diplomázott az SZFE filmoperatőri mesterszakán. Pályafutását operatőr-asszisztensként kezdte, és az évek során olyan neves operatőrök mellett dolgozott, mint Zsigmond Vilmos, Rév Marcell, vagy Erdély Mátyás. 2013-tól kezdett operatőrként dolgozni, és többek közt olyan sikeres magyar rövidfilmeket fényképezett, mint a 2017-ben készült Asszó, illetve a 2019-es Jakab.